Filmy

Przykładowe materiały z uroczystości, które filmowałem

Poczekaj kilka sekund, aż załadują się wszystkie filmy


Zwiastun weselny
Zwiastun weselny zawiera najważniejsze chwile z uroczystości ślubnej, przygotowany został w sposób dynamiczny.Dominika i Mateusz
Teledysk weselny jako skrót najważniejszych momentów ślubu.
Kasia i Sławek
Film "Kasia i Sławek" jest podsumowaniem reportażu weselnego, zawiera najważniejsze momenty z wydarzeń w dniu ślubu. Całość oprawiona jest nastrojową muzyką z wmontowanym fragmentem wypowiedzi papieża Jana Pawła II na temat miłości, małżeństwa i rodziny. Film ten może pełnić zarówno rolę krótkiej prezentacji/zapowiedzi filmu, jak też może być umieszczony na końcu reportażu weselnego jako podsumowanie najważniejszych chwil tego uroczystego dnia.
Justyna i Radek
Film "Justyna i Radek" zawiera kilka chwil ze ślubu na małopolskiej wsi, więc nie mogło na nim zabraknąć oryginalnej bramy (zastawy) oraz samochodu terenowego.
Kasia i Sławek w plenerze
Plener ślubny zrealizowany na malowniczych terenach jednej z małopolskich wsi.
Podziękowanie dla rodziców
Film przedstawia podziękowanie dla rodziców od Pary Młodej zrealizowane w nieco nietypowy sposób.
Brama
Film przedstawia pełną przygód podróż Pana Młodego ze swego domu rodzinnego do domu Panny Młodej na błogosławieństwo.
Przygotowania ślubne
Film przedstawia ubieranie Pary Młodej w dniu ślubu oraz wizytę Panny Młodej u fryzjera i kosmetyczki.
Kazanie
Film ten przedstawia kazanie wygłoszone przez księdza dla Pary Młodej. Film został zmontowany w taki sposób, że widzowi wydaje się jakby filmowanie odbywało się z kilku kamer, przez co film jest ciekawy, nie nudzi się. Film ten został wykonany z użyciem jednej kamery.
Życzenia gości
Film przedstawia gości weselnych składających życzenia Parze Młodej. Przygotowany został w sposób dynamiczny. Przyspieszone tempo w powiązaniu ze znaną muzyką z programu rozrywkowego tworzy ciekawą, zabawną kompozycję.
Obiad
Film przedstawia Parę Młodą i gości weselnych spożywających weselny obiad w przytulnej restauracji o ciekawym oświetleniu.
Pierwszy taniec
Film przedstawia pierwszy taniec w wykonaniu Pary Młodej, która zdecydowała się na walca wiedeńskiego.
Karolina i Mateusz
Film "Karolina i Mateusz" zawiera kilka chwil ze ślubu polskiego żołnierza, więc oczywiście nie mogło na nim zabraknąć kompanii reprezentacyjnej Wojska Polskiego.
Posiłek w altanie
Film przedstawia podawanie pieczonego prosiaka przez kelnerki i spożywanie posiłku przez gości weselnych w przytulnej drewnianej altanie w ogrodzie obok sali weselnej.
Światełko do nieba
Film ten przedstawia uczestników jubileuszu 25-lecia ślubu podczas puszczania lampionów. Jest to bardzo ciekawy sposób na to, aby przyjęcie weselne lub jubileuszowe było jeszcze bardziej atrakcyjne i goście pamiętali je długo. Życzenia wymyślone w trakcie puszczania lampionów oczywiście się spełniają. Niektóre tylko z lekkim opóźnieniem. Zwyczaj puszczania lampionów wywodzi się z Chin i ma już ponad 2000 lat.
Przemek się żeni
Film ten przedstawia fragment zabawy weselnej, przygotowany został bez montażu. Na filmie jest oryginalny dźwięk kapeli weselnej - jest to piosenka napisana specjalnie dla Pana Młodego przez popularny polski zespoł rockowy. ;o)
Dziewczyna
Film prezentuje dziewczynę zbierającą polne kwiaty w niedużej polskiej wiosce.
Monika i Marcin
Film "Monika i Marcin" jest podsumowaniem reportażu weselnego, zawiera najważniejsze momenty z wydarzeń w dniu ślubu. Całość oprawiona jest nastrojową muzyką z wmontowanym fragmentem wypowiedzi papieża Jana Pawła II na temat miłości, małżeństwa i rodziny. Film ten może pełnić zarówno rolę krótkiej prezentacji/zapowiedzi filmu, jak też może być umieszczony na końcu reportażu weselnego jako podsumowanie najważniejszych chwil tego uroczystego dnia.
Tort
Film ten przedstawia kolejno: procedurę krojenia tortu przez Parę Młodą, podanie pierwszych kawałków tortu rodzicom oraz spożywanie tortu przez Parę Młodą i gości.
Marzena i Michał - ślub cywilny
Film "Marzena i Michał" jest podsumowaniem reportażu weselnego, zawiera najważniejsze momenty z wydarzeń w dniu ślubu. Film ten może pełnić zarówno rolę krótkiej zapowiedzi filmu, jak też może być umieszczony na końcu reportażu weselnego jako podsumowanie najważniejszych chwil tego uroczystego dnia.
Danie główne
Film ten przedstawia podawanie przez kelnerów restauracji dania głównego podczas przyjęcia weselnego.
Tort
A to film przedstawiający Parę Młodą krojącą i spożywającą tort weselny zrealizowany w nieco odmiennej formie niż powyższy film o torcie.
Pociąg
Film ten przedstawia tradycyjną zabawę weselną. Do zabawy należy zebrać maksymalną ilość osób, które ustawiają się jedna za drugą "w wagoniki", następnie do muzyki "Jedzie pociąg z daleka" zaczyna się taniec. Wodzirej, co jakiś czas przerywa taniec i oznajmia, do jakiej stacji, w jakim kraju goście dojechali. W każdym kraju obowiązkowo należy odtańczyć taniec narodowy, np.: we Francji Kankana, w Rosji Kazaczoka, w Wiedniu Walca itd. Ilość krajów i utworów zależy tylko od inwencji twórczej wodzireja, no i wytrzymałości gości.
Oczepiny
Film ten przedstawia oczepiny, które tym razem odbyły się w sposób tradycyjny.
Magdalena i Grzegorz
Film "Magdalena i Grzegorz" jest podsumowaniem reportażu weselnego, zawiera najważniejsze momenty z wydarzeń w dniu ślubu. Całość oprawiona jest nastrojową muzyką z wmontowanym fragmentem wypowiedzi papieża Jana Pawła II na temat miłości, małżeństwa i rodziny. Film ten może pełnić zarówno rolę krótkiej prezentacji/zapowiedzi filmu, jak też może być umieszczony na końcu reportażu weselnego jako podsumowanie najważniejszych chwil tego uroczystego dnia.
Karaoke
Film przedstawia Młodą Parę i gości weselnych śpiewających znane piosenki do podkładów muzycznych na przyjęciu weselnym. Jest to bardzo ciekawy sposób na urozmaicenie zabawy weselnej.
Srebrne wesele na wesoło
Film ten przedstawia fragmenty jubileuszu 25-lecia ślubu, zmontowany jest na wesoło do piosenki Kayah & Bregovic. W materiale tym w celu zbudowania nastroju humorystycznego wykorzystałem przyspieszone tempo, odtwarzanie wstecz oraz powtarzanie krótkich sekwencji. Montaż uwzględnia także dopasowanie konkretnych ujęć do tekstu piosenki oraz oczywiście ujęcia zmieniają się w takt muzyki.
Wianek
Film przedstawia dziewczynę, która na malowniczej polskiej łące zbiera polne kwiaty i plecie z nich wianek.
Oczepiny
Film ten przedstawia tradycyjne oczepiny, które tym razem odbyły się w sposób nieco erotyczny... ;o)
Sara i Artur
Film "Sara i Artur" jest podsumowaniem reportażu weselnego, zawiera najważniejsze momenty z wydarzeń w dniu ślubu. Całość oprawiona jest nastrojową muzyką z wmontowanym fragmentem wypowiedzi papieża Jana Pawła II na temat miłości, małżeństwa i rodziny. Film ten może pełnić zarówno rolę krótkiej prezentacji/zapowiedzi filmu, jak też może być umieszczony na końcu reportażu weselnego jako podsumowanie najważniejszych chwil tego uroczystego dnia.
Grill
Film przedstawia grill weselny zorganizowany w bardzo ciekawy sposób.
Dzień z życia rodziny
Film ten przedstawia tradycyjną zabawę weselną. Wodzirej zaprasza do zabawy 14 osób wraz z krzesłami. Następnie wybierana jest rodzina, a właściwie dwie, ponieważ to ma być konkurs sprawnościowy między dwoma rodzinami. Jak w każdej rodzinie jest: tata, mama, dzieci (Wituś, Gosia, Wacuś), pies Pikuś (którego również gra człowiek) oraz słoń. Cała zabawa polega na czytaniu tekstu pt: "Dzień z życia rodziny". Kiedy zostanie w tekście wyczytany konkretny członek rodziny lub grupa, to każde z nich (oczywiście z obydwu rodzin jednocześnie) musi wstać i jak najszybciej obiec swoją rodzinę i wrócić na swoje miejsce. Każdy błąd karany jest koniecznością wypicia toastu za zdrowie Młodej Pary.
Danie specjalne
Film ten przedstawia Parę Młodą w niecodziennej dla nich roli - kucharzy/kelnerów.
Oczepiny
Film ten przedstawia tradycyjne oczepiny, które tym razem odbyły się w sposób nieco siłowy. :o)
Przebierańcy
Ten mój film przedstawia Parę Młodą i gości weselnych, którzy bawią się przebierając w różnokolorowe ubrania.
Weronika i Sławek
Film "Weronika i Sławek" jest podsumowaniem reportażu weselnego, zawiera najważniejsze momenty z wydarzeń w dniu ślubu. Całość oprawiona jest nastrojową muzyką z wmontowanym fragmentem wypowiedzi papieża Jana Pawła II na temat miłości, małżeństwa i rodziny. Film ten może pełnić zarówno rolę krótkiej prezentacji/zapowiedzi filmu, jak też może być umieszczony na końcu reportażu weselnego jako podsumowanie najważniejszych chwil tego uroczystego dnia.
Ptaki wodne
Ten film o ptakach wodnych nakręciłem na sosnowieckim terenie rekreacyjnym Stawiki późną jesienią 2012. Na moim filmie można zobaczyć między innymi łabędzie, różne rodzaje kaczek, mewy i inne. Film ten dedykuję mojej babci Władysławie, z którą jeszcze 2 lata temu spacerowaliśmy wokół tego stawu i obserwowaliśmy te ptaki.
Kareta
Film przedstawia jedną z popularniejszych weselnych zabaw. Do gry zapraszamy 9 osób różnej płci, które wcielają się w kolejne role: 4 koła karety, 2 konie, 1 woźnica, no i oczywiście Król (Pan Młody) i Królowa (Pani Młoda). Zabawa weselna polega na szybkim reagowaniu na słowa opisujące poszczególne części lub osoby z karety - należy wstać i obiec szybko krzesło, na którym się siedzi. Za niezareagowanie na słowo dostaje się karę. Karę otrzymuje ten który nie zareagował i nie obiegł krzesła lub zrobił to z dużym opóźnieniem np. Król (czyli Pan Młody reprezentujący Króla). Winowajca za karę musi wypić kieliszek wódki.
Krzesła
Film przedstawia najbardziej popularną zabawę weselną. Do zabawy tej wybiera się ochotników, którzy stają dookoła krzeseł ułożonych w kółko na środku sali - krzeseł jest o jedno mniej niż uczestników zabawy. Orkiestra zaczyna grać muzykę, w tym czasie uczestnicy zabawy tańczą w okręgu utworzonym na zewnątrz krzeseł. Gdy muzyka przestaje grać, uczestnicy zabawy mogą usiąść na krzesłach dopiero po przyniesieniu przedmiotu wskazanego przez orkiestrę. Przedmiotami mogą być np. łyżeczka, kubek, serwetka, kwiatek, but, kieliszek wódki, papier toaletowy... Osoba, której nie uda się znaleźć wolnego krzesła odpada z gry. W czasie każdej przerwy muzycznej jest zabierane jedno krzesło. Ostania osoba, która zostanie na parkiecie, wygrywa.
Bal samców
Film przedstawia jedną z popularnych zabaw weselnych. Do zabawy potrzebnych jest 8 mężczyzn - czterech będzie pełniło rolę partnerów, a czterech kolejnych to ich partnerki. Należy wybrać też 3 osoby, które będę pełniły rolę jury. Zabawa to nic innego jak konkurs tańca dla czterech par. Jury bacznie przygląda się uczestnikom zabawy w każdym tańcu i na koniec wybiera zwycięską parę.
Pije Kuba do Jakuba
Film przedstawia jedną z zabaw weselnych. Do zabawy wybiera się 7 ochotników, którzy siadają na 7 krzesłach ustawionych w okrąg. Każdy z uczestników zabawy posiada kapelusz na głowie. Gdy zespół zaczyna śpiewać słowa piosenki "Pije Kuba do Jakuba", uczestnicy zabawy muszą przełożyć kapelusz ze swej głowy na głowę sąsiada, wszyscy robią to w tym samym kierunku, w rytm muzyki. Gdy zespół przestaje śpiewać sprawdzane jest położenie wszystkich kapeluszy. Osoba, która nie ma kapelusza na głowie odpada.
Szczęśliwy numerek
Film przedstawia jedną z zabaw weselnych. Na początek każdy z gości weselnych losuje z torebki kupon, na którym zapisana jest liczba. Następnie wodzirej wyczytuje kolejno wylosowane liczby. Osoby ze szczęśliwym numerkiem podchodzą kolejno do Pary Młodej, która wręcza im ufundowane przez siebie zabawne nagrody.
Zwiastun weselny
Zwiastun weselny zawiera najważniejsze chwile z uroczystości ślubnej, przygotowany został w sposób dynamiczny.Więcej filmów znajduje się na moim kanale na YouTube.