Newsy

Ważniejsze wydarzenia w mojej firmie
19 maja 2024 - Trzynaste urodziny
Z radością informuję, iż moja firma w tym roku obchodzi 13 urodziny! Powstała dokładnie 19 maja 2011 roku, i z tej okazji zapraszam do przegrywania kaset wideo w promocyjnej cenie 13zł za godzinę. Dodatkowo, jeśli dostarczysz do mnie co najmniej 13 kaset, to otrzymasz jeszcze rabat 13%. Promocja obowiązuje do 13 czerwca 2024.
8-10 września 2023 - Zagłębie za pół ceny
W dniach 8 do 10 września 2023 moja firma brała udział w akcji Zagłębie za pół ceny. W ramach niej usługa przegrywania kaset wideo w mojej firmie była w cenie o połowę niższej, czyli 5zł/godz.
4 listopada 2022 - BEiKS Media Show w Warszawie
Dziś wybrałem się na wycieczkę do Warszawy na BEiKS Media Show. To jedyne na taką skalę wydarzenie organizowane w województwie mazowieckim. Seminaria, warsztaty oraz konferencje, prowadzone przez uznane autorytety z branży Foto-Video-Film. Przy okazji tego bogatego programu, który obejmował zarówno teorię, jak i praktykę, była również możliwość zapoznania się z najnowszymi trendami oraz sprzętem, który był prezentowany przez liderów rynku z branży Foto-Video-Film. Celem tej imprezy jest chęć zainspirowania i przedstawienie wszystkim zainteresowanym najnowszych innowacyjnych i inspirujących rozwiązań technologicznych. Do dyspozycji wystawców oddana była komfortowa powierzchnia wystawiennicza i sale konferencyjne.
6 sal wykładowych, ponad 30 prelegentów, 40 godzin wykładów, ponad 50 marek - Sound Garden Hotel, Żwirki i Wigury 18, Warszawa.
7 listopada 2019 - BEiKS RoadShow w Czeladzi
Dziś wybrałem się na 14. edycję cyklu bezpłatnych prezentacji BEiKS RoadShow w Hotelu Szafran w Czeladzi, podczas których można było zapoznać się z profesjonalnym sprzętem foto wideo. Czternasta edycja corocznego cyklu pokazów BEiKS RoadShow organizowana jest w 5 miastach w Polsce - Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu, Katowicach (Czeladzi) i Krakowie. W tym roku partnerami i współorganizatorami imprezy były m.in. firmy Canon, Panasonic, Sony, Atomos, Agfa.
Na roadshow zaproszeni są wszyscy, którzy profesjonalnie zajmują się filmowaniem, fotografią, postprodukcją, emisją lub edycją: operatorzy, kierownicy produkcji, koloryści, dźwiękowcy, oświetleniowcy, filmowcy ślubni, reporterzy, fotografowie, przedstawiciele domów mediowych i produkcyjnych, agencji reklamowych, studenci uczelni artystycznych oraz pasjonaci branży foto-wideo. W każdym mieście do wygrania była najnowsza wersja profesjonalnego programu do edycji wideo Edius Pro 9.
21 października 2018 - Festiwal Aktorstwa Filmowego we Wrocławiu
Dziś o godz. 16 wybrałem się na występ Sonii Bohosiewicz Domówka we Wrocławiu w ramach Festiwalu Aktorstwa Filmowego. Siódma edycja corocznego festiwalu odbywa się w różnych obiektach w mieście, a występ Sonii Bohosiewicz odbył się w Centrum Technologii Audiowizualnych (CeTA) przy ul. Wystawowej, czyli dawnej Wytwórni Filmów Fabularnych.
CeTA to jeden z kilkunastu obiektów na szlaku "Filmowy Wrocław", który w całości zwiedziłem właśnie w dniach 20-21 października 2018, według ulotki reklamowej otrzymanej wcześniej na adres domowy od Biura Promocji Miasta i Turystyki Urzędu Miejskiego we Wrocławiu.
20 października 2018 - Movie Gate we Wrocławiu
Dziś o godz. 12 wybrałem się do muzeum kostiumów filmowych i rekwizytów Movie Gate we Wrocławiu. MovieGate to unikatowe w skali Europy miejsce, które przenosi w magiczny świat filmu, nauki i historii. Wyjątkowa ekspozycja, składająca się z oryginalnych kostiumów i rekwizytów filmowych największych megaprodukcji światowego kina, pozwala przenieść się w świat, który do tej pory był dostępny wyłącznie na ekranach kin i telewizorów. W muzeum znajdują się kostiumy, w których występowali najbardziej popularni aktorzy na świecie, oraz rekwizyty, bez których nie udałoby się stworzyć wielu kultowych obrazów.
22 sierpnia 2018 - Muzeum figur woskowych w Jastrzębiej Górze
Dziś o godz. 15 wybrałem się do Muzeum figur woskowych w Jastrzębiej Górze. W samym centrum, przy promenadzie Światowida można otrzeć się o wielki świat. Słynne postaci ze świata filmu, muzyki sportu i polityki oraz cała plejada postaci ze znanych bajek. Jako filmowca najbardziej interesowały mnie postacie właśnie z dużego ekranu jak np. Angelina Jolie, Tom Hanks, Bruce Willis, Arnold Schwarzenegger, Sylvester Stallone, Julia Roberts, Rowan Atkinson, Tom Cruise, Daniel Craig i inne.
23 października 2017 - BEiKS RoadShow 2017 w Krakowie
Dziś w godz. 10-17 uczestniczyłem w BEiKS RoadShow 2017 w Hotelu Best Western Premier w Krakowie. Dwunasta edycja corocznego cyklu pokazów BEiKS RoadShow organizowana jest w 7 miastach w Polsce - Kraśniku, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu, Gdańsku, Warszawie i Białymstoku. W tym roku partnerami i współorganizatorami imprezy były firmy Canon, Panasonic, Sony, Atomos, Akurat Lighting.
Na roadshow zaproszeni są wszyscy, którzy profesjonalnie zajmują się filmowaniem, fotografią, postprodukcją, emisją lub edycją: operatorzy, kierownicy produkcji, koloryści, dźwiękowcy, oświetleniowcy, filmowcy ślubni, reporterzy, fotografowie, przedstawiciele domów mediowych i produkcyjnych, agencji reklamowych, studenci uczelni artystycznych oraz pasjonaci branży foto-wideo. W każdym mieście do wygrania była najnowsza wersja profesjonalnego programu do edycji wideo Edius Pro 9.
13 marca 2017 - Warsztaty filmowe Sony Masterclass w Warszawie
W dniu dzisiejszym wybrałem się na warsztaty filmowe Sony Masterclass do Warszawy. Wojtek Bogdanowicz ceniony operator i właściciel londyńskiej agencji produkującej filmy dla czołowych firm jak Google czy DHL, podzielił się swoim doświadczeniem wyniesionym z wielu lat produkcji i filmowania. Wojtek opowiadał dlaczego w pracy komercyjnej jak i przy filmowaniu dokumentów wybrał rozwiązania Sony oraz jak pomagają mu w codziennej pracy na całym świecie. Podczas warsztatów można było przetestować wszystkie popularne kamkordery Sony, sprzęt audio i nowości, jak kamerę Sony PXW-FS7II, czy budżetowy mikser do produkcji na żywo MCX-500.
22 listopada 2015 - Śląskie Targi Ślubne w MCK w Katowicach
W dniu dzisiejszym w godzinach 10-17 brałem udział w Śląskich Targach Ślubnych, które tym razem odbyły się w nowo powstałym obiekcie - Międzynarodowym Centrum Kongresowym znajdującym się przy katowickim Spodku. Duże, bezpłatne parkingi, przestrzenna hala, to atuty, z których można było skorzystać w tym miejscu po raz pierwszy. Jesienna impreza była okazją, aby zorientować się co w ślubach piszczy i zarezerwować te usługi, które zwykle zamawia się z dużym wyprzedzeniem. Tradycyjnie na narzeczonych czekały liczne atrakcje: pokazy mody ślubnej, konkursy, prezentacje zespołów, limuzyn, a także przegląd filmów ślubnych. Główną nagrodą dla odwiedzających targi była suknia ślubna o wartości 3 tys.zł.
4 listopada 2015 - BEiKS RoadShow 2015 w Czeladzi
Dziś w godz. 10-18 uczestniczyłem w BEiKS RoadShow 2015 w Hotelu Szafran w Czeladzi. To już dziesiąta jubileuszowa edycja corocznego cyklu pokazów BEiKS RoadShow, które organizowane są w 8 miastach w Polsce. W tym roku partnerami i współorganizatorami imprezy były firmy Canon, Nikon, Olympus, Panasonic, Sony, Altra i Medikon.
Na roadshow zaproszeni są wszyscy, którzy profesjonalnie zajmują się filmowaniem, fotografią, postprodukcją, emisją lub edycją: operatorzy, kierownicy produkcji, koloryści, dźwiękowcy, filmowcy ślubni, reporterzy, przedstawiciele domów mediowych i produkcyjnych, agencji reklamowych, studenci uczelni artystycznych oraz pasjonaci branży foto-wideo.
18 września 2015 - Studio Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej
Dziś w godz. 10-12 zwiedzałem Studio Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej. Przewodnik z zainteresowaniem opowiadał o kolejnych procesach powstawania filmu animowanego, zarówno jak to się robiło kiedyś, jak też - jak to się odbywa obecnie. Historia SFR rozpoczyna się w roku 1947. Te pierwsze lata to przede wszystkim kompletowanie zespołu i mozolne gromadzenie doświadczeń warsztatowych. W roku 1963 na ekranach pojawiają się Bolek i Lolek, bezsprzecznie najpopularniejsi bohaterowie polskiej animacji. Filmy z ich udziałem Studio realizuje przez 23 lata. Również przez 23 lata realizowano w Bielsku-Białej filmy z innym ogromnie popularnym bohaterem - Reksiem. W SFR zrealizowano dotychczas ponad 1000 filmów, które uzyskały łącznie około 250 nagród na festiwalach krajowych i zagranicznych. Obecnie Studio oferuje usługi w zakresie animacji, realizacji filmów reklamowych i instruktażowych, teledysków, grafiki reklamowej, nagrań dŸwięku - w tym nagrania efektów dŸwiękowych.
1 lutego 2015 - XIII Międzyplanetarne Targi Ślubne w Katowicach
Dziś w godz. 10-17 uczestniczyłem w XIII Międzyplanetarnych Targach Ślubnych w katowickim Spodku, gdzie miałem swoje stoisko. W trakcie targów można było bliżej zapoznać się z moją ofertą, jak też zadać szczegółowe pytania z zakresu wideofilmowania ślubu. Międzyplanetarne Targi Ślubne w katowickim Spodku odbywają się od kilkunastu lat i są okazją do prezentacji nowości w branży ślubnej najlepszych firm z województwa śląskiego, jak też ogólnopolskich. To największe targi ślubne w Polsce. Przed Spodkiem można było zobaczyć wystawę kilkudziesięciu nietypowych pojazdów do ślubu. Na stoiskach targowych na płycie głównej i antresolach można było zapoznać się z ofertą ślubno-weselną blisko 300 firm! Takiego wyboru ofert, rabatów i promocji nie ma na żadnej innej imprezie ślubnej. Pokazy na dużej scenie Spodka realizowane są we współpracy z regionalnymi Biurami Miss Polski - suknie ślubne prezentowały finalistki konkursu Miss Polski.
26 października 2014 - Targi MUSIC LAB w Poznaniu
W dniu dzisiejszym wybrałem się na Targi Muzyki Sceny i Oświetlenia do Poznania. Były one miejscem, gdzie pasja amatorów łączy się z profesjonalizmem zawodowców na różnych płaszczyznach muzycznego świata. Dzieje się tak za sprawą wystawców, którzy prezentują nowości produktowe, zachęcając jednocześnie do poszerzenia wiedzy na temat dostępnych na rynku instrumentów i akcesoriów. Swój udział w kształtowaniu charakteru wydarzenia miały również liczne konferencje, wykłady i prelekcje, które w tym roku opierały się na trzech głównych filarach, bezpośrednio dotyczących sektora handlowego, sektora kreatywnego oraz sektora publicznego.
3 czerwca 2014 - Canon Cinema RoadShow w Katowicach
W dniu dzisiejszym wybrałem się na całodniowe warsztaty filmowe Canon Cinema RoadShow do Katowic, zorganizowane przez firmę Canon. Szereg prezentacji miało głównie na celu zainteresować uczestników najnowszymi modelami kamer z serii EOS Cinema. Warsztaty prowadził Filip Kovčin - reżyser, montażysta, realizator, autor scenariuszy, współwłaściciel magazynu FilmPro, były wykładowca w łódzkiej Filmówce.
9 lutego 2014 - XII Międzyplanetarne Targi Ślubne w Katowicach
W dniu dzisiejszym w godz. 10-17 uczestniczyłem w XII Międzyplanetarnych Targach Ślubnych w katowickim Spodku, gdzie miałem swoje stoisko. W trakcie targów można było bliżej zapoznać się z moją ofertą, jak też zadać szczegółowe pytania z zakresu wideofilmowania ślubu. Organizatorzy targów zapewnili szereg ciekawych atrakcji, m.in. pokazy mody sukien ślubnych, bielizny na noc poślubną oraz występy artystyczne.
7 listopada 2013 - BEiKS RoadShow w Katowicach
W dniu dzisiejszym w Hotelu Qubus mieszczącym się w wieżowcu Altus w Katowicach uczestniczyłem w cyklu otwartych, całodniowych prezentacji zorganizowanych przez firmę BEiKS z Kraśnika, podczas których został przedstawiony profesjonalny sprzęt foto-wideo. Tematyką przewodnią obecnej edycji była nowa technologia zapisu obrazu w rozdzielczości 4K. Podczas BEiKS RoadShow do dyspozycji uczestników były dwie sale. Jedna sala przeznaczona na część edukacyjno-szkoleniową, a druga na warsztaty i pokaz sprzętu, wraz z możliwością przetestowania kamer i urządzeń wspomagających produkcję. W części edukacyjno-szkoleniowej zostały przedstawione tajniki sprzętu do produkcji filmowej, montażu nieliniowego - Edius Pro 7, wirtualne studio, jak również urządzenia do transmisji internetowej wideo. BEiKS RoadShow organizowane jest w największych polskich miastach.
10 lutego 2013 - XI Międzyplanetarne Targi Ślubne w Katowicach
W dniu dzisiejszym w godz. 10-17 uczestniczyłem w XI Międzyplanetarnych Targach Ślubnych w katowickim Spodku, gdzie miałem swoje stoisko. W trakcie targów można było bliżej zapoznać się z moją ofertą, jak też zadać szczegółowe pytania z zakresu wideofilmowania ślubu. Organizatorzy targów zapewnili szereg ciekawych atrakcji, m.in. pokazy mody sukien ślubnych, bielizny na noc poślubną oraz występy artystyczne. Zapraszam do obejrzenia krótkiej 4-minutowej relacji z targów, przygotowanej przeze mnie:
30 sierpnia 2012 - Szkolenie z EDIUS Pro 6.5 w Kraśniku
Dziś w Kraśniku pod Lublinem w godz. 12-16 uczestniczyłem w szkoleniu organizowanym przez firmę BEiKS na temat profesjonalnego programu montażowego EDIUS Pro 6.5.
31 marca 2012 - XV Targi Film Video Foto w Łodzi
W dniu 31 marca 2012 wybrałem się na targi filmowe do Łodzi. Po raz pierwszy targi odbyły się w nowowybudowanej hali wystawienniczej. Targi Film Video Foto od wielu lat są najważniejszym i największym wydarzeniem branżowym w Polsce, a także wiodącym w Europie środkowo-Wschodniej. W zeszłym roku przez targi przewinęło się 14,5tys. zwiedzających. W tym roku obok wystawców z branży foto i wideo gościły również firmy zajmujące się produkcją i postprodukcją oraz producenci i dystrybutorzy sprzętu kinowego. Oprócz podziwiania sprzętu na targach można było wziąć udział w warsztatach i spotkaniach.
31 marca 2012 - Muzeum Kinematografii w Łodzi
W dniu 31 marca 2012 zwiedziłem Muzeum Kinematografii w Łodzi. Muzeum rozpoczęło działalność w roku 1976 jako Dział Kultury Filmowej i Teatralnej w Muzeum Historii Miasta Łodzi a w roku 1984 zostało wyodrębnione jako jego oddział. W 1986 roku Muzeum Kinematografii otrzymało na swoją siedzibę dawny pałac K. Scheiblera przy pl. Zwycięstwa 1 opodal PWSFTviT - popularnej "Filmówki" i podjęło samodzielną działalność jako jednostka kultury podległa samorządowi terytorialnemu. Utworzenie Muzeum Kinematografii właśnie w Łodzi wiązało się z jej rolą jako centrum produkcji filmów od początków rozwoju kinematografii oraz działalnością jedynej w Polsce i uznanej w świecie szkoły filmowej.
5 lutego 2012 - X Międzyplanetarne Targi Ślubne w Katowicach
W dniu dzisiejszym w godz. 10-18 uczestniczyłem w X Międzyplanetarnych Targach Ślubnych w katowickim Spodku, gdzie miałem swoje stoisko. W trakcie targów można było bliżej zapoznać się z moją ofertą, jak też zadać szczegółowe pytania z zakresu wideofilmowania ślubu. Organizatorzy targów zapewnili szereg ciekawych atrakcji, m.in. pokazy mody sukien ślubnych, bielizny na noc poślubną oraz występy artystyczne. Imprezę prowadził Tomasz Kammel.